RENKLERİN GÜÇ VE POTANSİYELLERİ

 

Renk ailesi yaşamımızda güçlü ve etken bir biçimde yerini almıştır. Açık mavi bir görüntü hepimize huzur güven memnuniyet verirken kara bulutlarla kaplı koyu sisli bir gökyüzü içimizi karart stresli ve karmaşık bir ruh hali yaşatabilir.
Güneşin güzel ışığı bizlere sevinçli  mutlu anlar yaşatırken  yılın her mevsimi bize değişik bir duyguyu yaşatır.Gece gökyüzünde dolunay gördüğümüzde bazılarımız heyecanlı anlar yaşarken bazılarımız olumsuz duygulara kapılabilir. Renk terapide vücuda enerji kazandırmak için kırmızı astral bedene denge ve ahenk vermek için yeşil potasyum sodyum arasındaki dengeyi yeniden kurmak için menekşe rengi tercih edilir.

Kırmızı: Sağlık Kuvvet Dinçlik Tehlike
Genel anlamda: Sağlığı muhafaza etme güç fiziksel enerji  dinçlik  aaaaüel tutku  şehvet  tehlike ve cesareti temsil eder. Ateş elementinin rengidir. Kanla dolayısı ile hayat ve ölümle  doğumla  volkanlar ve yoğun duygularla bağlantılıdır. İlkel kabilelerde kırmızı kutsal varlıklarla ve en üst sosyal sınıflarla bağlantılı kutsal renktir
Kişilik: Kırmızı insanlar çok aktif  dinamik ve hayati enerji taşıyan kişilerdir. Fiziksel anlamda dinç ve kuvvetlidirler  sağlıklarını kolay kaybetmezler. Meydan okunmayı sever ve hayatı hızlı yaşarlar  tutkulu ve cesurdurlar . Duygularını yansıtırlar ve irade gücü gösterirler ancak aynı zamanda hiper aktivite kızgınlık ve öfke taşırlar.
Turuncu: Teşvik  Yaratıcılık  Cazibe   Uyum Yeteneği
Genel anlamda:
Cesaretlendirme  konsantre olma kabiliyetini güçlendirme dikkat çekme  uyum yeteneği  stimülasyon ve teşvik etme yeteneğini temsil eder.
Kişilik: Turuncu insanlar aktivite ve düşünceyi birleştirirler. Yaratıcı  zeki ve ayrıca artistiktirler. Uyum yetenekleri ve konsantre alabilme kabiliyetleri sayesinde yaptıkları işte başarılı olurlar. Güç  pozitiflik  hırs ve macera duygusu taşırlar. Bu özellikleri ile etrafındakileri çekerler ve cesaretlendirirler. Koyu turuncu kişilikler yorgunluk  depresyon ve gerilim yaşarlar.

Pembe: Aşk  Dostluk  Acıma  Cömert Duygular  Gevşeme
Genel anlamda:
Kırmızının yoğunluğunun hafifletilmiş halidir. Hassas duyguları ve duygu karışımlarını  rahatlama ve gevşemeyi  ahlak ve şeref duygularını  genel başarıyı temsil eder.
Kişilik:
Pembe insanlar  kötülüklere karşı direnen ve üstesinden gelebilen kişilerdir. Ahlak ve şeref duyguları gelişmiştir. Aşk ilişkilerinde çok duygusaldırlar. Stres altında dahi gevşemeyi bildiklerinden ve kin duygusunu asla taşımadıklarından genelde başarılı olurlar. Çevrelerindeki insanlara karşı duygularında cömerttirler ve ruhani iyileştirme özelliğine sahiptirler.
Sarı: Çekicilik  Hareket  Bilgi  Neşe  Konfor
Genel anlamda:
Sarı hava elementinin rengidir. Güneşi  hububatı ve düşünce gücünü temsil eder.Akıl  hareket  seyahat  iletişim  kehanette bulunma ve güveni temsil eder.
Kişilik: Sarı insanlar  zeka ve akıl yolu ile elde ettikleri bilgiyi çevrelerine aktarırlar ve ikna yeteneğine sahiptirler. Neşeli ve kıskanç kişilerdir. Mükemmel bir analitik zihne sahiptirler ve olayların çözülmesinde güvenilir kişilerdir.Kehanette bulunabilirler. Hareketlidirler ve seyahati severler. Ancak koyu sarılar patronluk taslayabilir  kontrol arzusu ve egoizm gösterebilirler.
Siyah: Karşı Durma  İnkar  Yok Etme
Genel anlamda
: Evren ve uzay boşluğunu temsil eder  siyah renklerin yokluğudur. Bazı kültürlerde bilgeliği temsil eder. Siyah şeytani bir renk değildir. Negatif anlamda şaşkınlık  karışıklık  üzüntü  kayıp ve yas tutma anlamları taşıyabilir.
Kişilik: Siyah insanlar olayları kendi süzgeçlerinden geçirip değerlendirirler ve sistemlere uymayan şeylere karşı büyük direnç gösterirler. Bu sessiz bir karşı koymadır  büyük reaksiyonlardan önce gizli inatçılık güderler. İnandıkları şeyler için sonuna kadar uğraşır ve asla yılmazlar  ancak ifadelerinde hep bir parça yakınma  hüzünlenme ve hayıflanma saklıdır.
Kahverengi: Yoğunlaşma  Telepati  Büyü  Şüphe  Hayvanlar
Genel anlamda:
Kahverengi  yeryüzü  toprak ve bir anlamda da dünyanın bereketliliğini temsil eder. Ev hayvanları  hayvanlarlada bağlantılıdırlar. Kayıp eşyaların büyü yolu ile bulunmasında  telepati ve tanıdıkların korunmasını temsil eder. Negatif anlamda kararsızlık  şüphe  enerji emmeye kadar anlamlar ifade edebilir.
Kişilik: Kahverengi insanlar tanıdıklarına çok bağlıdırlar ve onları korumaya çalışırlar. Ev hayvanlarını sever ve bakarlar. Telepati özellikleri vardır. Koyu kahverengi kişiliklerde aşırı şüphe ve her konuda kararsızlık görülür ve genelde eneji tüketirler.
Yeşil: Para  Şans  Hırs  Tutuku  Kıskançlık  Büyüme
Genel anlamda:
Parayı şansı  finansal alanda başarı  bereketliliği  hasadı ve iş birliğini temsil eder. Yeşil toprak elementinin rengidir ve gezegenimizin bereket ve verimliliğinin yanısıra hayatın kendisini temsil eder.
Kişilik: Dengeli ve oturmuş  tabiatla barışık ve bağlantılı bir kişiliği temsil eder. İş ortamlarında grup çalışmalarına yatkındırlar  hırslıdırlar ve parasal anlamda şansları yüksektir. Hayırsever ve iyileştirme gücüne sahiptirler. Biraz kıskançtırlar. Koyu yeşil kişilikler uyumsuzluk  aşırı kıskançlık ve aşırı tutku gösterebilirler.
Mavi: Barış  Sabır  Onur  Sadakat  Akıl  Gerçek  Mutluluk
Genel anlamda
: Su elementinin rengidir. Okyanus  uyku  alacakaranlık ve gökyüzünü sembolize eder.Açık mavi anlayış  sağlık  barış  mutluluk  ruhani uyanıklılık ve sabrı temsil ederken  koyu mavi depresyon  aksilik  talihsizlik ve düşüncesizce hareketi temsil eder.
Kişilik: Mavi insanlar  iç huzuru ve dengesi yerine sakin  içten  samimi  onurlu ve anlayışlıdır. İnançlı ve derin duygulara sahiptirler  algılama güçleri keskindir. Sevdiklerine sadık ve inançlarına bağlıdırlar. Koyu mavi kişilikler içine kapanık  korku  endişe ve ihtiyatlı olma ihtiyacı hissederler  çok değişken tepkisel  depresif ve boyun eğici davranabilirler.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !